XXVIII  Niedziela ZWYKŁA

14 października 2018 r.

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy wczoraj uczestniczyli w nabożeństwie fatimskim.

2. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Promieniowanie ojcostwa.  Przy tej okazji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, składając ofiarę do puszki przed kościołem. W ten sposób pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży. W naszym kościele na mszach św.  godz. 10.oo i 12.oo. Koncert Chórów i Orkiestr Powiatu Lipnowskiego

3. We wtorek mija 40 lat od wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Dziękujmy Bogu za dar Papieża Polaka i prośmy, by Jego nauczanie i  świętość były wskazówką dla naszego życia. W tym dniu (wtorek) na godz. 19.3o Wspólnota Młodych z naszej Parafii Wypłyń na głębię zaprasza do świątyni na - Wieczór ze Św. Janem Pawłem II. Nasze spotkanie zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy

4. Dziś przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach prosząc o Boże błogosławieństwo. Nauczycielom życzymy wielu łask Bożych, satysfakcji z wykonywanego powołania związanego z kształtowaniem młodych pokoleń oraz wdzięczności ze strony nas wszystkich za trud włożony w wychowanie.

5. Proboszcz Parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku i Kustosz Sanktuarium Męczeństwa Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki serdecznie zaprasza na uroczystości obchodu 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości i 34. rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Uroczystości z udziałem Prezydenta RP odbędą się 18.10.2018 /czwartek/ o godz. 17.30. Szczegóły na plakacie przed kościołem

6. W czwartek we wspomnienie Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza zapraszamy do modlitwy  za Pracowników Służby Zdrowia. Szczególnie otoczymy naszą serdecznością Służbę Zdrowia na nabożeństwie różańcowym.

7. W kancelarii parafialnej przyjmujmy wypominki za Zmarłych roczne i oktawalne. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki wypominkowe.

8. Za tydzień po mszy św. o godz. 12.oo zapraszam na spotkanie rodziców dzieci klas IV przygotowujących się do rocznicy I Komunii św.

9. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna. Sprawę inwestycji prowadzonych w naszej Parafii polecam Waszej modlitwie, życzliwości i ofiarności, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

10. Jest do nabycia nowy numer Idziemy oraz kalendarze na przyszły rok.

11.  Wczoraj zmarł + Ryszard PIECZYWEK, l. 66 z Jastrzębia (jego pogrzeb odbędzie się jutro). Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia a Zmarłego Ryszarda polecam modlitwie Parafian.

12. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia.