Ogłoszenia

VIII Niedziela Zwykła

23.02.2020 r.

 

 1. W wtorek ze względu na spotkanie rejonowe kapłanów przed Wielkim Postem kancelaria parafialna czynna tylko rano.

 2. Lista gości na zabawę ostatkową jest już zamknięta. Osoby, które się zapisały prosimy o dokonanie wpłaty. Początek zabawy o godz. 19.oo

 3. W tym tygodniu Środa Popielcowa, rozpoczynamy Wielki Post. Jak co roku sypiemy na nasze głowy popiół. Popiół jest znakiem ułomności, przemijania człowieka, znakiem skruchy, żałoby i pokuty. Prośmy dobrego Boga, aby ten czas wydał błogosławione owoce dla nas i całego Kościoła. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem o godz.: 7.oo, 10.oo, 16.oo, 18.oo i 19.3o. Przypominam, że w tym dniu obowiązuje post ścisły.

 4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek: dla dzieci o 16.3o a dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.3o. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę o godz. 17.oo.

 5. Teologiczne Towarzystwo Naukowe WSD we Włocławku organizuje, w dniu 27 lutego 2020 r. o godz. 16.00 (czwartek), wykład otwarty pt.: ?Wojna polsko-bolszewicka o niepodległość w 1920 roku?. Referat wygłosi Pan prof. dr hab. Wojciech Polak, historyk, profesor zwyczajny UMK w Toruniu. Spotkanie odbędzie się w auli kard. Stefana Wyszyńskiego WSD w Włocławku. w 100. rocznicę wojny polsko-bolszewickiej, wobec której całe społeczeństwo, także Włocławka i okolicy, stanęło do walki. Odniesione zwycięstwo bardzo wielu identyfikuje z cudem nad Wisłą. Chętnych zapraszamy. Szczegóły na plakacie.

 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się w naszej Parafii Kurs Przedmałżeński. Osoby, które planują zawrzeć sakramentalne małżeństwo zobowiązane są do uczestnictwa w tym Kursie. Początek spotkania o godz. 15.oo w sali parafialnej.

 7. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy

 8. W dniach 18-19 kwietnia organizowana jest pielgrzymka na Jasna Górę i do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Koszt 150 zł. Zapisy w zakrystii Parafii WNMP w Lipie

 9. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Ryszard KOWALSKI, l. 69
  z AK 9. Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia a Zmarłego Stanisława polecam modlitwie wszystkich obecnych.

 10. Na ostatnie dni karnawału życzę radości i dobra a na godne wejście
  w czas pokuty i nawrócenia i na cały Wielki Post niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

 

 

VI Niedziela Zwykła

16.02.2020 r.

 

 1. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Katedry św. Piotra. Naszą szczególną modlitwą otoczmy papieża Franciszka i wszystkie jego sprawy.

  2. Rada Parafialna organizuje w sali przy plebanii zabawę ostatkową tzw. Śledzik /odbędzie się we wtorek przed Popielcem 25 II od 19.oo do 24.oo/. Koszt od osoby 65 zł. Gwarantujemy pyszne posiłki, przekąski oraz świetną zabawę przy dobrej muzyce. Dochód z zabawy przeznaczymy na wykończenie sali parafialnej. Zachęcamy Parafian i ich znajomych do wspólnej zabawy. Zapisy u Proboszcza  


  3. W miesiącu lutym swoje 40 urodziny obchodzi wikariusz naszej Parafii Ks. Sławomir Wysocki. W najbliższą sobotę (22 II) o godz. 16.3o będzie sprawowana Msza św. w intencji Dostojnego Jubilata. Zapraszamy Parafian do udziału i modlitwy. Pragniemy razem przyzywać Bożej łaski i błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i w życiu osobistym dla ks. Sławomira

  4. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.

  5. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Wiesława KOBYLARZ, l. 77 z Os. Sikorskiego 11; + Kazimierz GĘSICKI, l. 80, z Os. Sikorskiego 12; + Marianna INCZEWSKA, l. 84, z ul. Podgórnej, + Stanisław WYPIJ, l. 73 z Os. AK 4. Zmarł również + Edward WODZIŃSKI, l. 64 z Os. Jagiellonów 4 (jego pogrzeb odbędzie się jutro). Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie wszystkich obecnych.

 
          6. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

===========================================================================


                                                                   V Niedziela Zwykła
                                                                            09.02.2020 r.

 

 

 1. We wtorek obchodzimy święto NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego. W naszej Parafii tradycyjne udzielimy chorym sakramentu namaszczenia w czasie rekolekcji wielkopostnych.

 1. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie Kręgu biblijnego.

 2. W piątek w liturgii Kościoła obchodzimy święto św. Cyryla i Metodego, Patronów Europy.

 1. Jest do nabycia nowy numer Idziemy.

 2. W przyszłą niedzielę 3 niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna.

 3. Rada Parafialna organizuje w sali przy plebanii zabawę ostatkową tzw. Śledzik /odbędzie się we wtorek przed Popielcem 25 II od 19.oo do 24.oo/. Koszt od osoby 65 zł. Gwarantujemy pyszne posiłki, przekąski oraz świetną zabawę przy dobrej muzyce. Dochód z zabawy przeznaczymy na wykończenie sali parafialnej. Zapisy u ks. Proboszcza. Zachęcamy Parafian i ich znajomych do wspólnej zabawy.

 4. Kancelaria parafialna czynna już według wyznaczonych dni i godzin.

 5.  W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Zygmunt HAN, l. 79 z Sikorskiego 11 oraz + Irena PRZYBYLSKA, l. 92 z AK 8. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie wszystkich obecnych.

 6. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa, a uczniom i nauczycielom radosnego powrotu po feriach do szkół. Szczęść Boże.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV Niedziela Zwykła

02.02.2019 r.

 

IV Niedziela Zwykła

02.02.2019 r.

 

 

 1. Dziś w święto Ofiarowania Pańskiego obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Składając po Mszy św. ofiarę do puszki wspieramy zakony kontemplacyjne w naszej Diecezji. Za każdą ofiarę złożoną na ten cel Bóg zapłać.

 2. W tym tygodniu przypada 1-szy piątek miesiąca. Msze św. o 10.oo, 16.3o i 18.oo Spowiedź pół godziny przed mszami św. Od rana odwiedzimy chorych w domach.

 3. W najbliższą sobotę (08 II) mija 6 lat od śmierci 1 - szego proboszcza i budowniczego naszego kościoła + Ks. Prałata Stefana Maćczaka. Niech dobry Bóg za wierną służbę Bogu i Kościołowi obdarzy Go radością swojego życia. Niech nie zabraknie w tym dniu modlitwy Parafian, dobrego słowa wspomnień i obecności przy jego grobie. Msza św. w intencji + ks. Prałata Stefana w sobotę o godz. 18.oo.
   

 4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.

 5. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek został odprowadzony:
  + Karol GRABOWSKI, l. 79 z AK. Zmarł również + Bartosz WOJCIECHOWSKI, l. 29
  z ul. Skępskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek. Rodzinom Zmarłych
  składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

 6. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzymy Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III Niedziela Zwykła

26.01.2020 r.

 

 

1. Dziś o 16.oo w kinie Nawojka projekcja filmu Nieplanowane. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

2. W tym tygodniu przypada 1. sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 10.oo poprzedzona modlitwą różańcową.

3. W przyszłą niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane tradycyjnie świętem BM Gromnicznej. W tym dniu obchodzony jest Dzień Życia Konsekrowanego. Składając ofiarę do puszki wspieramy zakony kontemplacyjne w naszej Diecezji. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia gromnic. Przynieśmy zatem z domu gromnice.

4. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy oraz kalendarze na ten rok. Jest to ostatnia niedziela, w której rozprowadzamy kalendarze, bo chciałbym się już z nich rozliczyć.

5. Dziś o godz. 18.3o w sali parafialnej spotkanie Rady Parafialnej.

6. W tym tygodniu msze św. wieczorne tylko w środę i piątek. Kancelaria parafialna czynna tylko po mszy św.

7.W minionym tygodniu na wieczny spoczynek został odprowadzony: + Edward Tomasz KWIATKOWSKI, l. 72 z ul. Skępskiej. Zmarł również + Krystian STOLARSKI z ul. Ciasnej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

8.Wszystkim, którzy w miesiącu lutym obchodzą imieniny, urodziny czy inne ważne jubileusze składamy najlepsze życzenia obfitości Bożych łask.

9.Na nowy tydzień życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa. Szczególnie niech ferie zimowe będą radosnym czasem odpoczynku, aby nikomu nic złego się nie stało. Wszystkim - Szczęść Boże.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

II Niedziela Zwykła

19.01.2020 r.

 

 1. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Prośmy o tak potrzebną jedność między narodami i zgodę na świecie i w naszych rodzinach.

   

 2. We wtorek Dzień Babci a w środę Dzień Dziadka. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci, życzeń i modlitwy w intencji Babć i Dziadków.

   

 3. W piątek imieniny obchodzi p. Rafał ŁUGOWSKI, nasz organista, a w sobotę p. Miłosz MAKOWSKI, nasz kościelny. Solenizantom życzenia radości z posługi i Bożego błogosławieństwa. Nasze dobre życzenia poprzemy modlitwą w najbliższą środę na nowennie do MBNP.

   

 4. W przyszłą niedzielę /26 stycznia o godz. 16.oo/ w kinie Nawojka będzie wyświetlony film Nieplanowane. Film ten opowiada o najbardziej kontrowersyjnym temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to kim jest i jaki światopogląd wyznaje. Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane. Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne. Cena biletu 10 zł.

   

 5. Porządek kolędy:

  Niedziela 19 I od 14.oo 3 Maja /ulica/              3 ks.


  Poniedziałek 20 I od 15.oo Blok Bankowy i 3 Maja 16        1 ks.
                                               Wapienna Góra                            1 ks.
                                                Jagiellonów 2, 6                          2 ks.

                                       od 17.oo Jagiellonów 4, 5, 7, 9            4 ks.


Wtorek 21 I             od 16.3o Rypińska 4 ks. (od początku i końca ulicy)

Msze św. wieczorne w tym tygodniu tylko w środę i piątek. Kancelaria czynna tylko w okolicy mszy św. Kto nie mógł przyjąć kolędy w wyznaczonym przeze mnie czasie może umówić się na kolędę dodatkową.

 

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Wiesław ŻAKIEWICZ l. 67 z ul. Łącznej oraz + Bogusław BORTOWSKI, l. 63 z ul. Sikorskiego 12 (pogrzeb odbędzie się w środę). Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a zmarłych polecamy modlitwie Parafian.

 

         7. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzę Bożego błogosławieństwa.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela Chrztu Pańskiego
12.01.2020 r.

 1. Dziś o godz. 14.oo zapraszam wszystkie wspólnoty działające w naszej Parafii na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w sali parafialnej na plebanii.

 2. W przyszłą niedzielę, 3 niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna.

 3. W związku ze 100 leciem urodzin św. Jana Pawła II chcemy zorganizować pielgrzymkę do Rzymu. Są 2 opcje wyjazdu na pielgrzymkę narodowa w maju, które proponuje Biuro Pielgrzymkowe Caritas: 7 dniowa autokarem cena 1790 zł i 5 dniowa samolotem w cenie 2190 zł. Szczegóły na plakatach w gablocie lub na stronie internetowej Diecezji Włocławskiej. Zapisy w kancelarii

 4. 26 stycznia o godz. 16.oo w kinie Nawojka będzie wyświetlony film Nieplanowane. Film ten opowiada o najbardziej kontrowersyjnym temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej w USA. To najważniejszy film w tym sporze światopoglądowym, także dlatego, że pokazuje dramatyczną przemianę kobiety. Wobec jej historii nikt nie pozostanie obojętny, bez względu na to kim jest i jaki światopogląd wyznaje. ?Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz Nieplanowane?? Nieplanowane to coś więcej niż film, to zjawisko kulturowe i społeczne. Cena biletu 10 zł.

 5. Plan kolędy w tym tygodniu jest następujący:

  Poniedziałek 13 I od 15.oo Skępska 4 ks.
                                 od 18.oo Ciasna 3 ks.
                                                Traugutta i Stodólna 1 ks.

Wtorek 14 I od 15.oo Świerkowa 1 ks.
                                     Sikorskiego 2, 3, 4           3 ks.
                      od 17.3o Sikorskiego 5                   2 ks.
                                     Jagiellonów 8                   1 ks.

Środa 15 I od 15.oo Studzienna                      1 ks.
                                  Sikorskiego 6, 7, 8          3 ks.
                   od 17.3o AK 1, 2, 3                        3 ks.

Piątek 17 I od 15.oo AK 4, 5                                2 ks.
                                  Sikorskiego 9, 10                 2 ks
                  od 17.3o Sikorskiego 11, 12, 13          3 ks.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Sobota 18 I od 9.oo Osiedle : Graniczna,. Zachodnia Biegunowa,
                                                 Równikowa, Północna, Wojska Polskiego               4 ks.

                     od 15.oo Sikorskiego 14, 16, 18, 20                   3 ks.

                     od 15.oo Malinowskiego                                    1 ks.

-------------------------------------------------------------------------------------

Niedziela 19 I od 14.oo 3 Maja /ulica/ 3 ks.

---------------------------------------------------------------------------------------
Poniedziałek 20 I od 15.oo Blok Bankowy i 3 Maja 16              1 ks.
                                             Wapienna Góra                                 1 ks.
                                             Jagiellonów 2, 6                                 2 ks.
                              od 17.oo Jagiellonów 4, 5, 7, 9                         4 ks.
--------------------- ---------------------------------------------------------------------------

Wtorek 21 I od 16.oo Rypińska                         4 ks.

W czasie kolędy msze św. wieczorne tylko w środę i piątki. Kancelaria czynna tylko w okolicy mszy św. Kto nie może przyjąć kolędy w wyznaczonym przeze mnie czasie może umówić się na kolędę dodatkową.

5.Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na nowy tydzień życzymy Szczęść Boże.

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

   

 

Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika
ul. 3 Maja 43    87-600 Lipno

tel. +48 506 643 347


Parafialnie.pl - Profesjonalne strony internetowe dla parafii