II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

28 II 2021 r.

1. Dziś w całej naszej Ojczyźnie obchodząc niedzielę misyjną Ad Gentes wspieramy po mszach św. Misje składając ofiarę do puszki. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

2. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie przed sobą do wykonania, jest nasze nawrócenie. Pomocą w naszym wielkopostnym zamyśleniu są nabożeństwa wielkopostne ? w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.oo, a w niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną również o godz. 17.oo.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii za 2 tygodnie.

4. Od czwartku rusza rekrutacja do Katolickiego Przedszkola przy naszej Parafii. Druki do pobrania będą w kancelarii, niebawem będzie przygotowana również strona internetowa, gdzie wszystkie informacje będzie można znaleźć. Warunki przyjęcia tak jak w przedszkolach publicznych. Zachęcamy rodziców do zapisywania swoich dzieci do takiego jedynego Przedszkola Katolickiego w Lipnie pod nazwą RAY.

5. W tym tygodniu przypada 1 - szy piątek miesiąca. Msze św. o 10.oo i 18.oo. Spowiedź pół godziny przed mszami św. a dla dzieci od godz. 16.30 z udzieleniem Komunii św. W sobotę 1 -sza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 10.oo poprzedzona modlitwą różańcową od 9.3o.

6. Zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika IDZIEMY.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Kasper KOPEĆ, l. 92 z Okręgu. Zmarł również + Henryk MICHALSKI, l. 79 z AK 5 (jego pogrzeb we wtorek). Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie wszystkich obecnych.

8. Na dobre i owocne przeżycie II tygodnia WP niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

=============================================================================

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

21.02.2021 r.

1. Trwa Wielki Post. Nabożeństwa pasyjne na które zapraszamy: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.oo. i Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedzielę również o godz. 17.oo.

2. W przyszłą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie będziemy obchodzić niedzielę AD Gentes ? Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z misjonarzami. Po każdej Mszy św. będzie można się włączyć w dzieło pomocy Misjom składając ofiarę do puszki.

3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie po mszy św. o godz. 12.oo rodziców dzieci I Komunijnych. Natomiast kandydaci do bierzmowania będą mieli dodatkową mszę św. w niedzielę o godz. 13.3o a po niej katecheza przygotowująca do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Na tę mszę św. zapraszamy młodzież i rodziców.

4. Dziś o godz. 15.oo w naszej Parafii rozpoczyna się Dekanalny Kurs Przedmałżeński.

5. Jest do nabycia nowy numer Tygodnika Idziemy.

6. 1 września b.r. planujemy rozpocząć edukację przedszkolną w budowanym przy naszym kościele Przedszkolu. Do końca czerwca wszystkie prace mają być ukończone. Chętne osoby, które chciałyby pracować w tym Katolickim Przedszkolu i mają odpowiednie kwalifikacje zawodowe do pracy jako wychowawczynie czy opiekunki prosimy o składanie CV osobiście w kancelarii lub pocztą. Niebawem rozpoczniemy rekrutację dzieci do tego przedszkola pod pięknie po polsku brzmiącą nazwą RAY.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Bożena CELMER, l. 69 z Sikorskiego 3 oraz + Artur PRZEWIĘŹLIKOWSKI, l 46 z Jastrzębia. Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

8. Na dobre i owocne przeżycie I tygodnia WP niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.

===========================================================================