II Niedziela Adwentu

10 XII 2017 r.

1. Trwa piękny okres Adwentu, czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Msza św. roratnia w tym tygodniu do czwartku włącznie o godz. 6.45.

2. Od najbliższego piątku do niedzieli włącznie przeżywać będziemy adwentowe rekolekcje. W tych dniach nie będzie Rorat. W piątek i sobotę spotkania rekolekcyjne o godz. 10.oo. 16.oo (dzieci) i 18.oo. W ciągu dnia pół godziny przed Mszami św. okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę przeznaczone będą dla Ojca Rekolekcjonisty jak forma wdzięczności za jego posługę a przewodnikiem naszych rekolekcji będzie ks. dr Marcin Idzikowski, Vicerektor naszego Seminarium Duchownego we Włocławku.

3.  U Pana Kościelnego można nabywać kalendarze na przyszły rok, oraz świece wigilijne Caritas. Zachęcam również do nabycia  tygodnika Idziemy.

4. Dziś włączamy się w ogólnopolską akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie.  Przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszki.

5. W przyszłą niedzielę z racji 3 niedzieli miesiąca będzie zbierana taca inwestycyjna. Już dziś dziękuję za wszelką życzliwość.

6. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Teresa ZERNOW, l. 75, z Os. AK 7, + Krystyna WŁODARCZYK, l. 63 z ul. Wyszyńskiego oraz + Dariusz Kaczmarek, l. 52 z ul. Skępskiej. Rodzinom Zmarłych składam wyrazy szczerego współczucia a Zmarłych polecam modlitwie wszystkich obecnych.

7. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na kolejny tydzień Adwentu i owocne przeżycie rekolekcji życzę Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże