Ogłoszenia Duszpasterskie na  IV Niedzielę Wielkanocną

22 kwietnia 2018 r.

1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Polecajmy Bogu sprawę powołań, by nie zabrakło dobrych pracowników
    w Winnicy Pańskiej.

2. W minionym tygodniu zostały zamontowane siłowniki napędowe do naszych dzwonów oraz komputerowe ich sterowanie. Cieszę się bardzo, że piękne brzmienie dzwonów odtąd usłyszymy już każdego dnia, pół godziny przed mszami św. oraz w dni powszednie o godz. 12.oo. Dzwony również będą informowały o godz. 19.oo o odejściu kogoś  do wieczności od  dnia śmierci aż do pogrzebu. Każde uderzenie serca dzwonu ma swój sens. Nie bez powodu mówimy "serce". Głos dzwonu to nie tylko harmonijne dźwięki spiżu. To wielkie, ogromne i ważne pytanie. Bo dzwony pytają o naszą wiarę. Ich głos dociera wszędzie. Niech bicie dzwonów wzywa nas do modlitwy i  przypomina  o naszym powołaniu do bycia świętymi.

3. Bóg zapłać panom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na mój apel o pomoc przy pracach wokół kościoła. A byli to: Michał Chełmicki z ul. Kolejowej, Stanisław Kurczyński z  Jastrzębia Kolonii, Zdzisław Lisiecki z ul. Łącznej, Jan Suska z Os. Sikorskiego 8, Roman Wilmański z Os. AK 10 oraz panowie ze Złotopola, którzy odkopali fundamenty: Damian Górski, Józef Górnicki, Konrad Grochocki, Krzysztof  Kalinowski, Karol  Kornacki, Jarosław Kryst, Krzysztof Rzymkowski, Sebastian Śliwiński,   Mariusz Wichrowski, Wojciech Wichrowski, Grzegorz Wojciechowski, oraz Krzysztof Kowalski  z Os.  Sikorskiego 7. Wszystkim bardzo dziękuję. Kto ma czas zapraszam również w tym tygodniu. Od wtorku, tak jak jest już ustalone, proszę rolników z ciągnikami, będzie wożony piasek na utwardzenie placu.

4. Na jutro na godz. 20.oo proszę na spotkanie Radę Parafialną.

5. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom. Szczęść Boże.