Ogłoszenia

                                   

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA  ZWYKŁA

05 listopada 2017 r.

 

 

  1. W sobotę 11 listopada, przypada 99 rocznica odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za wolność Polski, i za tych którzy kształtują jej współczesność. W przeddzień święta w piątek /10.11/ o godz. 17.oo na Palcu Dekerta rozpoczęcie uroczystości a po niej przejście pod pomnik Niepodległości i tam Apel Pamięci /szczególnie wspominani będą ci, którzy byli związani z naszym 100 letnim Liceum./ Za Ojczyznę będziemy modlić się
    w kościołach Lipna w dniu 11 XI o godz. 10.oo

 

  1. W przyszłą niedzielę w całej naszej Ojczyźnie obchodzić będziemy 9 Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przy wyjściu z kościoła w przyszłą niedzielę możemy włączyć się w akcję pomocy składając ofiarę do puszki.

 

  1. Miesiąc listopad przypomina nam w sposób szczególny o naszych zmarłych. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne.

 

      5. Przy wyjściu z kościoła można poprzeć obywatelski projekt ?Zatrzymaj aborcję?, który ma na celu zatrzymanie zabijania chorych, nienarodzonych dzieci. Podpisać się może każdy kto ukończył 18 rok życia. Bardzo proszę o poparcie tego jakże ważnego projektu chroniącego ludzkie życie. Dziś ostatni dzień składania podpisów

 

6.  Są do nabycia - nowy numer Idziemy i kalendarze na przyszły rok.

 

7. W minionym tygodniu na wieczny spoczynek zostali odprowadzany: + Jan DUBANIEWICZ, l. 75 z Os. Sikorskiego 6. Zmarł również + Maciej WIŚNIEWSKI, l. 51 z Os. AK 5 (jego pogrzeb odbędzie się jutro). Bliskim Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie Parafian. Wieczny odpoczynek.

 

8. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na radosne przeżycie niedzieli i nowego tygodnia życzę dużo dobra i Bożego błogosławieństwa.

 

 

                                                                                         PROBOSZCZ

                                                                                        Ks. Henryk Kołodziejczyk

 

 

 

 

 

 

 

                                             

 

Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika
ul. 3 Maja 43    87-600 Lipno

tel. +48 506 643 347


Parafialnie.pl - Profesjonalne strony internetowe dla parafii