Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu

18.03.2018 r.

 

 1. Liturgia dzisiejszej niedzieli, już piątej w okresie Wielkiego Postu  wprowadza nas w ostatni etap świętego czasu Męki Pańskiej.

 2. Spowiedź wielkopostna przed świętami w naszej Parafii będzie w przyszły wtorek (Wielki Wtorek 27 III) w ramach Dnia Skupienia. Szczegóły podam w przyszłą niedzielę.

 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek  dla dzieci - godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.3o, a  w niedzielę GŻ 17 a w przyszłą niedzielę o 19.oo, gdyż za tydzień przesuwamy zegarki do przodu o godz., w  związku z tym wieczorna msza św. niedzielna o godz. 19.oo.

 4. Dziękuję wszystkim, którzy przeżyli na modlitwie noc piątkową będąc na EDK (ok. 150 uczestników) bądź uczestnicząc w adoracji Najświętszego Sakramentu.

 5. Dziękuję młodzieży klas maturalnych (było ponad 100 osób), która w ostatnią środę wraz ze swoimi nauczycielami, wychowawcami i p. Dyrektorem uczestniczyła w spotkaniu modlitewnym  maturzystów całej naszej Diecezji w Częstochowie.

 6. Dziękuję również uczniom Liceum za udział w Katedrze w czasie święta świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dziękuje p. Iwonie Falkowskiej za zorganizowanie wyjazdów zarówno do Częstochowy, jak i do Włocławka.

 7. Dziś o godz. 19.oo w naszym kościele wystawione będzie Misterium Pasyjne. Serdecznie zapraszamy do przeżycia Misterium Miłości Chrystusa. 

 8. Jutro uroczystość św. Józefa, Patrona mężczyzn. Msze św. w naszej świątyni o 10.oo i 18.oo

 9. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa. Na każdej mszy św. święcimy palmy. O godz.12.oo poświęcenie palm przed świątynią i uroczysta procesja wejścia z palmami do świątyni.

 10. W najbliższy piątek /23 III) o godz. 15.3o będzie u nas odbiór urządzeń elektrycznych i elektronicznych, które są już zużyte i niepotrzebne. Jeżeli takie posiadamy prosimy
  o przyniesienie ich do piątku na plebanię. W ten sposób pomagamy misjom. Zachęcam do przejrzenia niepotrzebnych urządzeń.

 11. Dziś i w przyszłą niedzielę po mszy św. zbieramy ofiary na kwiaty i dekorację Grobu Pańskiego. Chcemy, by Grób Pański był piękny i mówił o  naszej miłości do Jezusa, który za nas umarł na krzyżu i został złożony do Grobu.

 12. Kino Nawojka w Lipnie zaprasza w Niedzielę Palmową na godz. 16.oo na projekcję filmu Święty Niezłomny Historia życia hiszpańskiego księdza Padro Povedy, który w 2003 r, został ogłoszony świętym przez Jana Pawła II, a który w XX w. zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich, jak i podejmuje działania na rzecz edukacji kobiet. Szybko okazuje się,  że nie wszyscy popierają starania duchownego. Ginie śmiercią męczeńską w 1936 roku. Zachęcamy do obejrzenia. Cena biletu 10 zł.

 13. Ze względu na brak chętnych nie ma wyjazdu do Górki Klasztornej.

 14. Jest do nabycia Tygodnik Idziemy

 15. W minionym tygodniu do wieczności odeszła: + Janina HOFFMAN, l. 79 z Os. AK 5. Rodzinie Zmarłej składam wyrazy współczucia a Zmarłą polecam modlitwie wszystkich obecnych.

 16. Wszystkim Parafianom i miłym Gościom na dobre przeżycie V tygodnia Wielkiego Postu niech Bóg błogosławi. Szczęść Boże!

Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika
ul. 3 Maja 43    87-600 Lipno

tel. +48 506 643 347


Parafialnie.pl - Profesjonalne strony internetowe dla parafii