OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień, tradycyjnie miesiąc trzeźwości. Biskup Tadeusz Bronakowski (Przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych), zaznacza, że sprawa trzeźwości była szczególnie istotna dla Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego beatyfikację w tym roku będziemy przeżywać.

2. ?Powstanie warszawskie to nie tylko wspomnienie, to całe nasze życie? ? powiedział ks. bp Edward Materski, który uczestniczył w nim jako seminarzysta i niósł pomoc duszpasterską. Módlmy się za wszystkich, którzy walczyli o wolność Ojczyzny. Od godziny 1500 uroczystości na placu Dekerta, o 2000 Msza Święta w naszej świątyni w intencji powstańców w 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego.

3. Dziś i w każdą I niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 1200 będzie miało miejsce wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do bł. Biskupa Michała Kozala, patrona naszej parafii.

4. W dniu 4 sierpnia o godz. 1200 będziemy gościć w naszej parafii pielgrzymów z Ziemi Lubawskiej i z Brodnicy. Planowany jest posiłek. Dziękując już dziś  osobom, które zadeklarowały pomoc, jak również i tym, którzy na ten cel złożyli ofiarę, wciąż prosimy o zgłaszanie się chętnych osób, aby przyjąć w naszej parafii pielgrzymów.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek (okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusowemu) i pierwsza sobota miesiąca. Przypominamy, że ulegną zmianie godz. Mszy św. w I piątki i I soboty miesiąca, z godz. 1000 na godz. 800. W pierwszy czwartek miesiąca godzina święta od 2300 do 2400. Po Mszy św. porannej w I piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do NSPJ (do chorych udajemy się na indywidualne zaproszenie). Spowiedź w tym dniu rano od godz. 730, a wieczorem od godz. 1730. W I sobotę miesiąca po Mszy Świętej o godz. 800 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa.

6. W piątek 6 sierpnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu polecamy wszystkich pielgrzymów z naszej diecezji udających się do tronu Jasnogórskiej Pani.

7. Składamy serdeczne podziękowanie paniom Marii i Irenie z oś. Jagiellonów za pracę przy kościele. KŻR za kwiaty do kościoła, a p. Czarnomskiej za piękną paproć. Dziękujemy także za ofiary składane na potrzeby naszej parafii rodzinie Pawłowskich (200,-) oraz osobie, która co miesiąc składa 50,-. Dziękujemy także za ofiary złożone z racji poświęcenia pojazdów z przeznaczeniem na potrzeby misyjne.

8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Zdzisław Głowiński, Lucjan Rzeszotarski, Jolanta Zezuń, Tadeusz Gryczewski, Renata Maćkiewicz, Teresa Kowalska, Paweł Bińkowski. We wtorek 3 sierpnia odbędą się pogrzeby: o godz. 1100 śp. Marianny Kawczyńskiej i o godz. 1300 śp. Elżbiety Kajzer. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek?

9. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

10. Wszystkim wypoczywającym na wakacjach i urlopach, przeżywającym rekolekcje wakacyjne, jak również podejmującym pracę na roli życzymy dobrej pogody i błogosławionego czasu. Wszystkim parafianom i gościom na rozpoczynający się tydzień - Szczęść Boże!