II Niedziela Adwentu

09 XII 2018 r.

1. Trwa piękny okres Adwentu, czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Msza św. roratnia w tym tygodniu do czwartku włącznie o godz. 6.45.

2. Dziś włączamy się w ogólnopolską akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszki.

3. Od najbliższego piątku do niedzieli włącznie przeżywać będziemy adwentowe rekolekcje. W tych dniach nie będzie Rorat. W piątek i sobotę spotkania rekolekcyjne o godz. 10.oo. 16.oo (dzieci) i 18.oo. W ciągu dnia pół godziny przed Mszami św. okazja do skorzystania z sakramentu pokuty. Ofiary składane na tacę w piątek i sobotę przeznaczone będą dla Ojca Rekolekcjonisty jako forma wdzięczności za jego posługę a przewodnikiem naszych rekolekcji będzie ks. Łukasz Grabiasz, dyrektor Wydawnictwa Rolników we Włocławku.

4.  Przy wyjściu z kościoła można nabywać kalendarze na przyszły rok, oraz świece wigilijne Caritas. Zachęcam również do nabycia  tygodnika Idziemy, jak i naszego pisma Jestem

5. Grupa Szymon przygotowała sianko na stół wigilijny. Nabywając sianko wspieramy inicjatywy podejmowane przez grupę Szymon. Za gest wsparcia wszystkim Bóg zapłać.

6. W przyszłą niedzielę z racji 3 niedzieli miesiąca będzie zbierana taca inwestycyjna. Już dziś dziękuję za wszelką życzliwość.

7. Już dziś informuję i przypominam, że już tradycją jest w naszej Parafii, iż   w ostatni dzień roku 31 XII o godz. 10.oo sprawowana jest msza św. za Zmarłych w ciągu roku. Można włączyć do modlitwy tych, którzy są pochowani poza naszą Parafią. Zapraszamy już dziś wszystkich, którzy w tym roku żegnali swoich bliskich.

8. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na kolejny tydzień Adwentu i owocne przeżycie rekolekcji życzę Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże