Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu

                                                                                06 XII 2020 r.

 1. Trwa piękny okres Adwentu, czas oczekiwania na spotkanie z Jezusem. Wiele osób uczestniczy w porannej Mszy św. - Roratach. Zapraszamy również i Ciebie. Msza św. roratnia o godz. 6.30.

 2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zgodnie z objawieniem Matki Bożej z 1947 r. tego dnia przez 60 minut w godzinach od 12.oo do 13.oo niebo stoi otworem. Prosimy więc
  o szczególną modlitwę w tej godzinie w kościele, a jak ktoś nie może to w domu. Jest to szczególna godzina łaski.

 3. Dziś włączamy się w ogólnopolską akcję pomocy Kościołowi na Wschodzie. Przy wyjściu z kościoła można złożyć na ten cel ofiarę do puszki. Informuje o tym plakat w gablocie.

 4. Ze względu na pandemię nie będzie w kościele tradycyjnych rekolekcji adwentowych. W najbliższą sobotę będzie Dzień Skupienia połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i spowiedzią świętą. Będą kapłani z dekanatu. Spowiedź w godz. 9.oo do 11.oo i 16.oo do 18.oo z udzieleniem Komunii św. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi, by z czystym sercem przeżyć święta Bożego Narodzenia.

 5. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas w cenie 5 i 15 zł. Prosimy, aby te świece nabyć dziś, nawet jak ktoś nie ma dziś pieniędzy, to niech świece weźmie a pieniądze odda innym razem. Zachęcam również do nabycia tygodnika Idziemy.

 6. W związku z tym, że temperatura na zewnątrz jest plusowa to jednak odczuwa się w kościele zimno i wielu Parafian prosiło mnie, aby uruchomić ogrzewanie. Dziś włączyliśmy ogrzewanie, ale wiem, że to wiąże się z wielkimi kosztami. /Mała ilość wiernych w świątyni sprawia, że ofiary z tacy nie wystarczają na podstawowe opłaty./ Dlatego też w przyszłą niedzielę będziemy prosić Was o wsparcie i po mszach św. będziemy zbierać ofiary na ogrzewanie, abyśmy mogli zapłacić rachunki. Już dziś dziękujemy Wam za zrozumienie i ofiary.

 7. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Andrzej TROJANOWSKI, l. 66 z ul. Dolnej. Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy współczucia a Zmarłego Andrzeja polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

 8. Już dziś informuję i przypominam, że już tradycją naszej Parafii jest, że w ostatni dzień roku 31 XII o godz. 10.oo sprawowana jest msza św. za Zmarłych w ciągu całego roku. Można włączyć do modlitwy tych, którzy są pochowani poza naszą Parafią. Zapraszamy już dziś wszystkich, którzy w tym roku żegnali swoich bliskich.

 9. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom na kolejny tydzień Adwentu życzę zdrowia i Bożego błogosławieństwa. Niech święty Mikołaj przyniesie Wam wszystkim wiele radości. Szczęść Boże.                                                      
                                                                                        ks. Henryk Kołodziejczyk, proboszcz

================================================================================

I NIEDZIELA ADWENTU

                                                                      29.11.2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent i nowy Rok Liturgiczny.
  W rozpoczętym dziś Adwencie trwajmy na modlitwie, szczególnie na Roratach, które w naszej świątyni są w dni powszednie o godz. 6.30. Na roraty przynieśmy lampiony. Niech to będzie czas święty dla każdego z nas. Kościół rano otwierany będzie o 6.2o.

 2. W przyszłą niedzielę ogólnopolska akcja pomocy Kościołowi na Wschodzie, o czym informuje plakat w gablocie. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć na ten cel ofiarę do puszki.

 3. Dziś święcimy opłatki na stół wigilijny. Bardzo proszę osoby, które w poprzednich latach roznosiły opłatki o pomoc i w tym roku. Już dziś dziękuję za włączenie się tych osób w nasze wspólne dzieło i odpowiedzialność za dobro wspólnoty parafialnej. Wiem,że jest to czas trudny, ale zachowując wymogi sanitarne (maska, rękawiczki) nie można się zarazić. Chodzimy do sklepów, na rynek itd., przyjmujemy listonosza i innych. A chore osoby po prostu nie wychodzą. Już dziś dziękuję za ofiary, które złożycie z racji przyjęcia opłatka. Przeznaczymy je na prowadzone inwestycje. Czas pandemii dla Kościoła ze względu na ograniczoną ilość osób jest bardzo trudny /rachunki są takie same./ Nie wiem co będzie z kolędą, /media już postanowiły i wydały opinie na ten temat, już w październiku były zainteresowane tym tematem./ Może ta ofiara złożona z racji opłatka będzie jedyną ofiarą złożoną w tym roku na kościół. Jeżeli ktoś nie może złożyć ofiary, bardzo proszę przyjąć poświęcony opłatek. Chciałbym, by wszyscy Parafianie, którzy tworzą jedną rodzinę parafialną dzielili się poświęconym w naszej świątyni opłatkiem, w jedności ze wszystkimi Parafinami. Opłatki będą do odebrania dziś w kancelarii lub w najbliższym tygodniu.

 4. W najbliższy czwartek, 1 - szy czwartek miesiąca. Zapraszamy na tzw. Godzinę Świętą ? Adorację Najświętszego Sakramentu w godz. od 23.oo do północy. O tę modlitwę prosił Jezus w objawieniach. Między innymi św. Siostrze Faustynie oraz Św. Małgorzacie Marii Alacoque mówił: W Getsemani nocą doświadczyłem największego cierpienia i opuszczenia, obciążony grzechami całego świata. Będziesz wstawać nocą w godz. od 11 do północy, by klęczeć i towarzyszyć mi w tej pokornej modlitwie . Zapraszamy na tę modlitwę w ciszy w godzinie cierpienia Chrystusa.

 5. W piątek w tym tygodniu przypada 1. piątek miesiąca. Msze św. o 6.30, i 18.oo. Spowiedź rano w czasie Rorat, po południu od godz. 16.3o z i udzieleniem Komunii św. dzieciom. W sobotę I sobota miesiąca. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Roraty na 6.30.

 6. W przyszłą niedzielę będą do nabycia: Świece Wigilijne rozprowadzane w ramach akcji Caritas Diecezjalnej w cenie 5 zł i 15 zł. Dziś zachęcam do nabycia Tygodnika Idziemy.

 7. Wszystkim, którzy w miesiącu grudniu obchodzą imieniny, urodziny czy inne ważne jubileusze składam serdeczne życzenia obfitości Bożych łask.

 8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Urszula KOSICKA, l. 93 z ul. 3 Maja 22 (jej pogrzeb jutro), + Tadeusz STĘPKA, l. 81 z Sikorskiego 4. (jego pogrzeb w piątek). Rodzinom Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie obecnych. Wieczny odpoczynek.

 9. Na piękne przeżycie I tygodnia Adwentu niech Bóg wszystkim - miłym Gościom i Parafianom błogosławi.

 

=================================================================================

Parafia bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika
ul. 3 Maja 43    87-600 Lipno

tel. +48 506 643 347


Parafialnie.pl - Profesjonalne strony internetowe dla parafii