Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
20 maja 2018 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.  Jutro 2. dzień Zielonych Świąt - święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 10.oo i 18.oo.

2. Za tydzień niedziela Trójcy Świętej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii św,. wielkanocnej.

3. W sobotę Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wdzięczności i miłości od dzieci, a  Zmarłe Mamy niech Bóg obdarzy radością życia wiecznego.

4. Za 2 tygodnie rozpoczną się w naszej Parafii Misje św. Na początku przyszłego tygodniu do każdego mieszkania będzie rozniesiony program Misji, jak i dołączony będzie list skierowany do każdej rodziny. Proszę już dziś o zapoznanie się z nimi, jak i zaplanowanie czasu od 2 do 8 VI na udział w Misjach św. Proszę osoby, które roznosiły opłatek o odebranie w najbiższą niedzielę programów Misji i listu i rozniesienie ich w swoich blokach i ulicach, natomiast na wioskach proszę o to Radnych parafialnych.

5. W przyszłym tygodniu w czwartek uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji, jak w ubiegłych latach. Jutro po wieczornej mszy św. proszę na spotkanie osoby, które będą zajmowały się dekoracją ołtarzy. Proszę również  inne osoby o włączenie się i pomoc w przygotowanie ołtarzy.

I ołtarz: mieszkańcy Os. AK, Jastrzębia i Okręgu

II ołtarz mieszkańcy Os. Jagiellonów, Złotopola i Os. Ziemowita

III ołtarz mieszkańcy Os. Sikorskiego, 22 stycznia, Os. JP II

IV ołtarz mieszkańcy ul. 3 Maja, ul. Wyszyńskiego i Trzebiegoszcza

1. W tym tygodniu nabożeństwo majowe poza świątynią.

Poniedziałek - Trzebiegoszcz /figura za torami/

Czwartek - Złotopole /figura/

Bóg zapłać za ofiary jakie złożono z racji nabożeństw majowych na potrzeby naszej Parafii: Trzebiegoszcz 120 zł., Złotopole 150 zł.

1. Bóg zapłać za ofiary jakie złożono na potrzeby naszej parafii: 1 pani, która prosiła o anonimowość 500 zł oraz 1 rodzina 600 zł jako podziękowanie za sakrament bierzmowania ich syna. Bóg zapłać.

8. W minionym tygodniu w pracach przy kościele pomagali: Sebastian BEJGER z Okręgu oraz Zdzisław LISIECKI z ul. Łącznej. Serdeczne Bóg zapłać. Kto ma czas i chęć zapraszam w tym tygodniu.

9. Grupa Szymon organizuje w dniach 15 i 16 VI wycieczkę integracyjną nad morze /do Kołobrzegu, Koszalina, Ustronia Morskiego Szymbarku- Koszt ok. 250 zł. Zapisy u ks. Mariusza.

1. Z minionym tygodniu do wieczności odszedł: + Stanisław PIOTROWSKI l. 67 z Suszewa /jego pogrzeb odbędzie się jutro/. Rodzinie Zmarłego składam wyrazy współczucia a Zmarłego polecam modlitwie wszystkich obecnych.

11. Na kolejny tydzień naszego życia niech Bóg wszystkim błogosławi.