XXV Niedziela ZWYKŁA

20 września 2020 r.

1. Fundacja Życie i Rodzina za aprobatą Biskupa Włocławskiego, zbiera do dziś podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT, której celem jest zakazanie tzw. parad równości, na których to marszach notorycznie dochodzi do profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Osoby, które chcą poprzeć tę inicjatywę proszone są
    o złożenie podpisu wraz z nr PESEL. Podpisy można składać w zakrystii.

2. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Ireneusz SIKORSKI, l. 74 z ul. Traugutta, + Jadwiga KORPALSKA, l. 65 z Os. Sikorskiego 12. Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika Idziemy. W przyszłą niedzielę będziemy rozprowadzać kalendarze na przyszły rok.

4. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia. Szczęść Boże.

==============================================================================

XXIV Niedziela ZWYKŁA

13 września 2019 r.

1. Dziś zgodnie z życzeniem papieża Franciszka cały Kościół powszechny wspiera ofiary na rzecz Ziemi Świętej. Jest to zbiórka która została przeniesiona z Wielkiego Piątku tego roku, kiedy to tradycyjne wspierana była Kustodia Ziemi Świętej nie można było jej zorganizować, gdyż w kościołach był limit 5 osób. Po mszy św. będzie można włączyć się dzieło pomocy składając ofiarę do puszki. Za złożone ofiary Bóg zapłać. W gablocie jest komunikat w tej sprawie Kongregacji ds. Kościołów Wschodnich.

2. Fundacja Życie i Rodzina za aprobatą Biskupa Włocławskiego, zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy Stop LGBT, której celem jest zakazanie tzw. parad równości, na których to marszach notorycznie dochodzi do profanacji i walki z religią katolicką, a propaguje się adopcję dzieci przez pary jednopłciowe. Osoby, które chcą poprzeć tę inicjatywę proszone są o złożenie podpisu wraz z nr PESEL. Podpisy można składać w zakrystii.

3. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia i lektury tygodnika Idziemy.

4. W przyszłą niedzielę trzecia niedziela miesiąca. Na wszystkich Mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna. Z radością pragnę poinformować, że Parafii przyznano dotację z Urzędu Marszałkowskiego, która w 85 % pokrywa koszty inwestycji budowy przedszkola oraz w 40 % jeżeli chodzi o termomodernizację plebanii. Sprawę inwestycji realizowanych w naszej Parafii polecam Waszej modlitwie i życzliwości.

5. W minionym tygodniu do wieczności odeszły: + Aniela SADOWSKA, l. 81 z Jastrzębia oraz + Joanna MAĆKIEWICZ, l. 78 z AK 3. Zmarła również + Zofia GÓRSKA, l. 78 AK 5 (jej pogrzeb w środę). Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłe polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

6. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia. Szczęść Boże.

=============================================================================

XXIII Niedziela ZWYKŁA