XXXIII NIEDZIELA  ZWYKŁA

19 LISTOPADA 2017 r.

1. Za tydzień ostatnia niedziela Roku Liturgicznego,

2. Można jeszcze zgłaszać wypominki roczne za Zmarłych.

3.Parafia WNMP organizuje 2 XII wyjazd na uroczystości Radia Maryja w Toruniu. Wyjazd o godz. 8.oo, powrót ok. 22.oo.  Koszt 25 zł. Zapisy w Parafii WNMP lub pod nr telefonu 797450697.

4.Zachęcamy i prosimy o wzięcie udziału w konkursie Głosuj na Wielbłąda. Można to uczynić poprzez stronę Orszak Trzech Króli. Głosowanie tylko do piątku.

5. W środę wspomnienie św. Cecylii - Patronki muzyki kościelnej. Panu Organiście oraz Chórowi Nostra Ciesa, Scholi Parafialnej, Zespołu Muzycznemu  i wszystkim zaangażowanych w liturgię poprzez śpiew życzymy radości ze służby Panu Bogu oraz  błogosławieństwa w życiu osobistym. Na nowennie do MBNP dobre życzenia poprzemy modlitwą.

6. Informuję, że za 2 tygodnie poświęcę opłatki na stół wigilijny w rodzinach naszej Parafii. W tym roku będę prosił osoby o rozniesienie opłatka u siebie tzn. w swoim bloku czy na swojej ulicy. Dana osoba otrzyma pocztą  prośbę o taką formę pomocy. Opłatki będą do odebrania w niedzielę za 2 tygodnie i wtedy dana osoba otrzyma upoważnienie do roznoszenia  opłatków.  Myślę, że włączenie się wielu Parafian jeszcze bardziej scali naszą Parafię w poczuciu, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze wspólne dobro. Ofiary, które złożycie z racji przyjęcia opłatka pragnę przeznaczyć na zakup i montaż siłowników do naszych dzwonów i komputerowego ich sterownia. Dzwony, które mają piękne brzmienie praktycznie milczą. Urządzenie, które podawało nagranie dzwonów niestety się zużyło i zepsuło. Już wielki czas na to, aby uruchomić prawdziwe dzwony.

7. W najbliższą sobotę o godz. 15.oo dzieci przygotowujące się do I Komunii św. będą miały pobraną miarę do uszycia szatek.

8. W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Urszula KRZEMIŃSKA, l. 77 z ul. Dolnej, + Józef OSTROWSKI, l. 81 z ul. Południowej. Również zmarli + Irena Daniela INCZEWSKA, l. 84 z Trzebiegoszcza oraz + Janusz Dariusz WAŚKIEWICZ, l. 54, z Os. Jagiellonów, ich pogrzeby odbędą się jutro). Rodzinom  Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych polecam modlitwie obecnych. Wieczny odpoczynek.

9. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia tygodnika Idziemy oraz kalendarze.

10.Wszystkim obecnym Parafinom i miłym Gościom życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego tygodnia. Szczęść Boże.