XXXII  Niedziela ZWYKŁA

11 listopada 2018 r.

1. Dziś - 11 XI - przypada 100 rocznica odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy
    w naszych modlitwach o tych, którzy oddali życie za wolność Polski i za tych, którzy kształtują jej współczesność.

1. Wydarzenie tak wielkiej rangi artystycznej zamknie obchody jubileuszowego roku w diecezji włocławskiej. Koncert, pod patronatem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, organizowany jest przez Kurię Diecezjalną Włocławską, a sponsorem głównym koncertu jest ANWIL SA. Wydarzenie jest częścią projektu Anwil dla Niepodległej. W programie znajdą się utwory polskich kompozytorów różnych epok: Mikołaja Zieleńskiego, Jana A. Maklakiewicza, wybór pieśni kościelnych Henryka Mikołaja Góreckiego. Melomani usłyszą ponadto Mszę koronacyjną W.A. Mozarta. Nie zabraknie też chorału Jesus bleibet meine Freude z kantaty J.S. Bacha czy ?Alleluja? z oratorium Mesjasz G.F. Händla. Występ rozpocznie uroczyste Gaude Mater Polonia, a zakończy wspólny śpiew ?Boże, coś Polskę?.

1.  W kancelarii parafialnej przyjmujemy jeszcze wypominki roczne za Zmarłych.

1. We wtorek o godz. 16.3o  spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania.

1. W najbliższy piątek /16 XI) zapraszamy małżeństwa do naszego kościoła na nocną adorację Najświętszego Sakramentu  - 30 minut dla Jezusa (od godz. 20.oo do 7.oo). Każde małżeństwo będzie miało ten czas tylko dla siebie - Sam nas sam z Jezusem. Dlatego też konieczne są zapisy na konkretną  godzinę. To czas łaski, skorzystajmy z niego, zaprośmy może małżeństwa spoza Parafii. Zapisy na półgodziną adorację w zakrystii.

1. W przyszła niedzielą 3 niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna.

1. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy, nasze czasopismo Jestem oraz kalendarze na przyszły rok.

1. W minionym tygodniu pożegnaliśmy + Irenę Waszewską, l. 76 z Os. AK 6. Rodzinom Zmarłej składamy wyrazy współczucia a Zmarłą Irenę polecamy modlitwie Parafian.

2. Wszystkim obecnym Parafianom i miłym Gościom życzymy błogosławionego nowego tygodnia.