34 Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21 listopada - OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 630. Zapraszamy młodzież i dzieci oraz dorosłych, przygotujmy lampiony lub świece z osłonami. W pierwszą niedzielę Adwentu podczas każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków wigilijnych. Na wioskach opłatki będą rozprowadzać sołtysi, mieszkańcy Lipna mogą nabywać w kościele (przy stoliku). Ofiary składane z racji opłatka będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Od dziś są do nabycia świece Caritas, jako Wigilijne dzieło pomocy dzieciom. Duże w cenie 17,-; małe w cenie 7,-.(przy stoliku).

2. Jutro w liturgii obchodzimy wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Z taj racji składamy życzenia p. Organiście i wszystkim chórzystom, wielu Bożych darów i łask, dziękując za posługę.

3. We wtorek 23 listopada kancelaria po południu nieczynna.

4. W środę 24 listopada o godz. 1600, w sali parafialnej andrzejkowe spotkanie grupy Szymon.

5. W najbliższą sobotę - 27 listopada o godz. 1000 w kościele będzie miało miejsce I spotkanie rozpoczynające Diecezjalny Kurs Lektora. Zapraszamy wszystkich tych, którzy podejmują się czytania Słowa Bożego na Mszy św., jak również i tych, którzy chcą się włączyć w tę posługę. Zgłoszenia do ks. Roberta.

6. Dnia 4 grudnia będzie organizowana pielgrzymka Radia Maryja do Torunia z ok. 30-tej rocznicy powstania rozgłośni. Wyjazd o godz. 8 z dworca przy ?Mrówce?, powrót ok 21. Zapisy w zakrystii parafii Wniebowzięcia NMP, koszt 60,-.

Zachęcamy do uczestnictwa w organizowanej przez parafię WNMP w Lipnie, ośmiodniowej pielgrzymce, która odbędzie się w II połowie czerwca przyszłego roku, do m.in. Fatimy i Santiago de Compostela. Kosz pielgrzymki to ok. 4.190 zł. i 130 euro. Informacje są wyłożone przy wyjściu z kościoła i na plakacie w tablicy ogłoszeń.

7. 23 listopada w Lipnie (wtorek 9-17) przy Urzędzie Miasta, Pl. Dekerta 8 odbędą się bezpłatne badania mammograficzne. Zapisy pod nr telefonu: 42 254 64 17. Informacje w gablocie ogłoszeń.

8. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD - informacje na wyłożonych ulotkach). Sprzęt można składować tylko 4 grudnia w godz. od 800 do 1000 na parkingu za kościołem przy garażach.

9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na pogorzelców z parafii Bobrowniki i dzisiejsze złożone na tacę gospodarczą. Dziś po każdej Mszy św., zgodnie z zarządzeniem Konferencji Episkopatu Polski, zbiórka do puszek na rzecz migrantów.

10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Wacława Nierychlewskiego. Zmarłego polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek?

11. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy oraz kalendarze.

12. Wszystkim drogim parafianom i gościom życzymy obfitości łask Bożych, dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!