SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY

22 maja 2022

1. Odezwa księdza Biskupa Ordynariusza.

2. W dniu wczorajszym przeżywaliśmy I Komunię Świętą dzieci klas III. Polecajmy te dzieci by wytrwały w przyjaźni z Chrystusem Eucharystycznym. Dzieci uczestniczą w białym tygodniu codziennie do piątku na nabożeństwie majowym o godz. 1730 i Mszy św. Zdjęcia grupowe w poniedziałek o godz. 1645. Dziękujemy Rodzicom za dar ołtarza i dekorację kościoła.

3. Trwamy na modlitwie ku czci NMP na nabożeństwach majowych, rozważając życie naszego Patrona bł. Michała Kozala, w ramach przygotowania do uroczystego wniesienia do naszej świątyni relikwii - 13 czerwca. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach o godz. 1900. W sobotę 28 maja zapraszamy do: Złotopola - krzyż obok p. Wiśniewskich; do Trzebiegoszcza - figura obok p. Narczewskich i w Lipnie - figura na ul. 3 Maja - na przeciwko ul. Wyszyńskiego.

4. Jutro, w poniedziałek, początek dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. W sposób szczególny zapraszamy na wspólną modlitwę w środę 25.05. na nabożeństwo o godz. 1730 i Mszę św. o godz. 1800. Będziemy modlić się za wszystkie mamy, żyjącym wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.

6. W piątek, 27 maja, w ramach nabożeństwa rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W sobotę, 28 maja, przypada 41. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego (1981 r.). Dziękujmy za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. Za tydzień na Mszy św. o godz. 1000 zostanie poświęcony obraz do naszego kościoła bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego autorstwa p. Zdzisława Ostrowskiego.

8. Trwa nabór do naszego przedszkola, zapisy we wtorki i czwartki w sekretariacie w budynku przedszkola od godz. 1600 do godz. 1800.

9. Organizujemy dla młodzieży wyjazd na Lednicę w dniu 04 czerwca. Zapisy do 25.05.

10. Wspólnota Bartymeusz działająca na terenie diecezji włocławskiej zaprasza osoby starsze, emerytów, rencistów i osoby niepełnosprawne, na oazę - wczasorekolekcje do Lichenia w terminie 28.06 - 06.07. Zapraszamy wolontariuszy, osoby młode do pomocy starszym i niepełnosprawnym. Zapisy i informacje u Moniki Karczewskiej pod numerem tel. 665-841-560.

11. W minionym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Bożenę Łukianiuk i Ewę Kowalską. Wieczny odpoczynek?

12. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

13. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone tydzień temu na tacę gospodarczą. Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.