XXIX Niedziela ZWYKŁA

20 października 2019 r.

1. W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła z rejonu włocławskiego. O godz. 17.oo Kręgi Rodzin Domowego Kościoła włączą się w naszą parafialną mszę św. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa.

2. We wtorek uroczystość w. Jana Pawła II

3. W piątek przyszłego tygodnia 1 Listopada - uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszej Parafii: w kościele o godz. 8.oo i na cmentarzu komunalnym w Złotopolu o godz. 10.oo. U nas nie ma mszy św. wieczornej. W kancelarii parafialnej przyjmujmy wypominki za Zmarłych roczne
    i oktawalne.

4. Od przyszłej niedzieli przechodzimy na czas zimowy, cofamy zegarki o godzinę.

5. Jest do nabycia nowy numer Idziemy oraz kalendarze na przyszły rok.

6. W przyszłą niedzielę 27.10. o godz. 16.00 zapraszamy do kina Nawojka w Lipnie na film Tajemnica Ojca Pio. Bilety w cenie 10 zł. do nabycia przed seansem. Film to próba ukazania prawdziwego oblicza Stygmatyka oraz bardzo trudnej drogi, jaką przeszedł, by na jej końcu stać się jednym z największych świętych Kościoła. Niezwykłe emocje towarzyszą widzowi, gdy śledzi autentyczne nagrania Ojca Pio i słyszy jego charakterystyczny głos. W filmie zawarto m.in. materiał dokumentujący niedawną ekshumację ciała świętego.

7. W minionym tygodniu do wieczności odeszła + Henryka OLSZTYŃSKA, l. 82 z ul. Skępskiej. Rodzinie Zmarłej składamy wyrazy współczucia a Zmarłą Henrykę polecam modlitwie wszystkich obecnych.

8. Niech Boże błogosławieństw nieustannie nam towarzyszy. Życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia.

=========================================================================

XXVIII  Niedziela ZWYKŁA

13 października 2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy. Przy tej okazji budujemy żywy pomnik św. Jana Pawła II, składając ofiarę do puszki przed kościołem. W ten sposób pomagamy zdolnej a ubogiej młodzieży.

2. Dziś ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Po mszy św. o godz. 18.oo z kościoła pw. WNMP do naszego kościoła wyruszy procesja fatimska. Zapraszam do uczestnictwa w tym nabożeństwie

3. Jutro przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o nauczycielach prosząc o Boże błogosławieństwo. Nauczycielom życzymy wielu łask Bożych, satysfakcji z wykonywanego powołania związanego z kształtowaniem młodych pokoleń oraz wdzięczności ze strony nas wszystkich za trud włożony w wychowanie.

4. W piątek we wspomnienie Patrona Służby Zdrowia św. Łukasza zapraszamy do modlitwy  za Pracowników Służby Zdrowia. Szczególnie otoczymy naszą serdecznością Służbę Zdrowia na nabożeństwie różańcowym.

5. W kancelarii parafialnej przyjmujmy wypominki za Zmarłych roczne i oktawalne. Pod chórem wyłożone są specjalne kartki wypominkowe. Aby uniknąć jakiegokolwiek błędu bardzo prosimy składać wypominki w kancelarii parafialnej, a nie na tacę.

6. Za tydzień 3 niedziela miesiąca. Na wszystkich mszach św. będzie zbierana taca inwestycyjna. Sprawę inwestycji prowadzonych w naszej Parafii polecam Waszej modlitwie, życzliwości i ofiarności, za które składam serdeczne Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła z rejonu włocławskiego. O godz. 17.oo Kręgi Rodzin Domowego Kościoła włączą się w naszą parafialną mszę św. Zachęcamy Parafian do uczestnictwa.

8. Caritas Diecezji Włocławskiej zachęca Parafie i Szkoły do włączenia się w akcję Tornister misyjny, w ramach której zbieramy przybory i zeszyty szkolne dla dzieci w Tanzanii, Kenii i Papui Nowej Gwinei. Bardzo proszę o katechetów, wychowawców, nauczycieli o przeprowadzenie takich zbiórek w szkołach i dostarczenie ich na plebanię do czwartku włącznie.

9. Jest do nabycia nowy numer Idziemy oraz kalendarze na przyszły rok.

10. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Życzymy wszystkim Parafianom i miłym Gościom dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia.

=========================================================