XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02 października 2022 r.

- OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Rozpoczęliśmy październik - miesiąc poświęcony Matce Bożej i modlitwie różańcowej. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym, w naszej parafii od poniedziałku do soboty o godz. 1730, w niedzielę o 1630.

2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 1200  Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Bł. Biskupa Michała Kozala - Patrona naszej parafii.

3. We wtorek, 4 października, wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu - dzień imienin papieża Franciszka - pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

4. W tygodniu przypada I czwartek (godzina święta od 2300), I piątek (Msze Święte: 700, 1630 i 1800, spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą; chorych odwiedzamy po Mszy Świętej o godz. 700. Nastąpiła zmiana godziny Mszy Świętej w I Piątek - rano Msza Święta jest o godz. 700, a nie o godz. 800, jak było dotychczas. W piątek, 7 października, przypada również liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.

5. W najbliższy piątek zapraszamy małżonków na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu, 7 października od godz. 1900 do godz. 700 rano dnia następnego. Zapisy pod numerem telefonu  667-352-401. Zapraszamy!

6. Za tydzień w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 1000 pierwsze spotkanie dla młodzieży klas VII wraz z rodzicami.

7. W dniach 21 - 22 października (piątek i sobota) organizujemy pielgrzymkę autokarową do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Zapisy do 7 października u ks. Łukasza, koszt 400 zł. Serdecznie zapraszamy!

8. W przyszłym tygodniu ostatnie nabożeństwo Fatimskie - 13 października - rozpoczęcie o godz. 1800 Mszą Świętą w kościele WNMP, a później procesja z figurą Matki Bożej i modlitwa różańcowa do naszego kościoła. Przynieśmy świece, które zapalimy na procesję. Dla tych osób, które nie będą uczestniczyć w nabożeństwie fatimskim, u nas w tym dniu wieczorem - bez zmian - różaniec o godz. 1730, a o 1800 Msza Święta.

9. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy.

10. Składam moje podziękowania za ofiarę na potrzeby parafii dla Państwa Anna i Edward Antonowicz - 200 zł., jak również wszystkim anonimowym ofiarodawcom. Bóg zapłać!

11. Do wieczności odeszła śp. Henryka Makowska. Wieczny odpoczynek.

12. Drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask Bożych, dobrej niedzieli

i błogosławionego tygodnia. Szczęść Boże!