PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY

02.05.2021 r.

1. Kościół jest wspólnotą zakorzenioną w Chrystusie, który jest krzewem winnym, a my jesteśmy latoroślami. Warto uświadamiać sobie tę ewangeliczną prawdę i świadczyć o niej swoim życiem. A każde uczestnictwo w Eucharystii jest nieustannym wzrastaniem w miłości.

2. Dzisiaj przypada doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej.

3.  Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o godz.: 17:30 w niedziele o godz.:18:30  zapraszamy na nabożeństwo majowe.

4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu. Przez lata ta uroczystość jednoczyła nas wokół sanktuarium jasnogórskiego, o którym św. Jan Paweł II, powiedział że tam bije serce naszego narodu. Maryja króluje nam od wieków i nigdy nie zawiodła pokładanej w Niej nadziei, czego świadectwem są wota wdzięczności. Tego dnia Msze w kościele wg porządku niedzielnego

5. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy Świętej pomodlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W imieniu druhów OSP w Lipnie składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane do puszek w minioną niedziele. Pamiętajmy o strażakach w dniu ich święta , które przypada we wtorek 4 maja gdy wspominamy św. Floriana.

8. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Jezusa. Spowiedź Św. w piątek od godz: 9:30 do godz: 10:00 i popołudniu od godz. 16:00.

9. Odwiedziny chorych i osób starszych ze Spowiedzią i Komunią Św.
w piątek od godz: 8:00. Zapisy w Zakrystii lub biurze parafialnym.

10. Na tablicy ogłoszeń znajduje się informacja dotycząca szczepień na koronawirus w naszym szpitalu.

11 W minionym tygodniu do wieczności odeszli: + Stanisław BŁASZKIEWICZ, l.73 Jastrzębie ; Eugeniusz CYRANOWICZ l 84 z ul Rypińskiej; Lech Narczewski l.66 z Trzebiegoszcza. Rodzinie Zmarłych składam wyrazy współczucia a Zmarłych  polecam modlitwie obecnych

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.