Ogłoszenia

Wobec trudnej sytuacji finansowej Parafii, w okresie pandemii koronawirusa ośmielam się prosić Was - Kochani Parafianie o pomoc  i przekazanie - w miarę swoich możliwości - dobrowolnych ofiar na konto naszej Parafii.  / 56 1240 3392 1111 0000 3022 6111/

Za zrozumienie i okazaną już pomoc składam wszystkim Bóg zapłać.   ks. Henryk Kołodziejczyk, proboszcz

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

24 maja 2020 r.

1. We wtorek Dzień Matki. Wszystkim Mamom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia, wdzięczności i miłości od dzieci, a zmarłe Mamy niech Bóg obdarzy radością życia wiecznego.

2. W środę o godz. 15.oo i 17.oo przez posługę Ks. Bp. Stanisława Gębickiego młodzież naszej Parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Spowiedź dla młodzieży i ich bliskich we wtorek o godz. 19.oo. W związku z bierzmowaniem w środę nie ma nowenny, a nabożeństwo majowe będzie po rannej mszy św.

3. Pragnę poinformować, że jutro jedziemy do Umianowic za Kielcami, aby przywieźć figurę Madonny z Dzieciątkiem. Widziałem zdjęcia przysłane przez rzeźbiarza ? Figura jest bardzo piękna.

4. Dziś o 15 kontynuacja Kursu Przedmałżeńskiego, który była zawieszony z racji pandemii.

5. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Jest do nabycia nowy numer tygodnika Idziemy.

7. Na kolejny tydzień naszego życia niech Bóg wszystkim błogosławi.

================================================================================================

Szósta Niedziela Wielkanocna

17 maja 2020 r.

1. Jutro w 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II o godz. 20.oo rozpocznie się czuwanie modlitewne przygotowane przez młodzież, które zakończymy Apelem Jasnogórskim. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

2.  W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, Pierwszy Program Telewizji Polskiej oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godzinie 18:00 widowisko muzyczne Santo subito - Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Koncert, został podzielony na części, które odnoszą się do wyzwań stawianych nam przez Ewangelię, a które były jednocześnie częstym tematem papieskiego przepowiadania. Wezwanie do pokoju, jedności, dialogu religijnego, solidarności i świętości życia. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Ze względu na wciąż aktualne ograniczenia związane z pandemią, nagrania dokonano bez udziału publiczności, a występy części artystów zostały zarejestrowane w ich domach. Serdecznie zachęcamy do oglądania.

1. Jutro o godz. 16.3o spotkanie kandydatów do bierzmowania.

4. Jutro, wtorek i środa to tzw. dni krzyżowe, podczas których modlimy się o dobre urodzaje i w intencji krajów głodujących.

5. W czwartek po wieczornej mszy św. spotkanie rodziców uczniów klas III przygotowujących się do I Komunii św.

6. Za tydzień uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Od piątku rozpoczniemy nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. Za tydzień (24 maja) o godz. 15.oo wznawiamy Kurs Przedmałżeński, który został przerwany z powodu pandemii koronawirusa.

8. W naszym kościele od dziś może uczestniczyć jednorazowo 98 osób, nie licząc posługujących przy ołtarzu.

9. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli:
+ Zdzisław RUTKOWSKI, l. 87 z ul. Górnej oraz + Zdzisław KOBYLARZ, l. 76 z Sikorskiego 11, + Henryka OLSZEWSKA, l. 82, z Os. Sikorskiego 11. Zmarł również + Zdzisław KRASUCKI, l. 81 z ul. Leśnej, (jego pogrzeb we wtorek). Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia a Zmarłych polecamy modlitwie wszystkich obecnych.

11. Na kolejny tydzień naszego życia niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.