XVI Niedziela ZWYKŁA
21 lipca 2019 r.

1. Dziś na każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców a po mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane podczas poświęcenia są wyrazem podziękowania za szczęśliwą jazdę i przeznaczone są  na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Jest to ogólnopolska akcja Fundacji MIVA POLSKA. Przy okazji poświęcenia każdy kierowca otrzyma obrazek ze św. Krzysztofem i modlitwę kierowcy. Jest również miejsce, by wpisać imię i nazwisko kierowcy, grupę krwi i kogo powiadomić w razie wypadku.

2. W niedzielę za 2 tygodnie - 4 VIII - będziemy gościć pielgrzymów Ziemi Lubawskiej. Na plebanii będzie przygotowany obiad dla wszystkich pielgrzymów (ok. 250 osób). W przyszłą niedzielę po mszach św. będziemy mieli okazję włączyć się w przyjęcie pielgrzymów poprzez złożenie ofiary na przygotowanie posiłku.

3. 06 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka z Włocławka na Jasną Górę. Zapraszamy chętne osoby do pielgrzymowania. Szczegóły organizacyjne wywieszone są na plakatach.

4. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej: pożegnaliśmy + Ewę Jasińską, l. 86 ze Złotopola. Rodzinie Zmarłej składam wyrazy współczucia a Zmarłą polecam modlitwie wszystkich obecnych.

5. Na piękne przeżycie nowego tygodnia wszystkim Parafianom i miłym Gościom życzę radości i Bożego błogosławieństwa. Szczęść Boże.