II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

17.03.2019 r.

1. Dziś w  całej naszej Ojczyźnie obchodząc niedzielę Ad Gentes wspieramy po mszach św. Misje składając ofiarę do puszki. Za każdą ofiarę Bóg zapłać.

2. Przeżywamy okres Wielkiego Postu. Najważniejszym zadaniem, jakie stawiamy sobie w tym okresie przed sobą do wykonania, jest nasze nawrócenie. Pomocą w naszym wielkopostnym zamyśleniu są nabożeństwa wielkopostne - w piątek Droga Krzyżowa, dla dzieci o godz. 16.30, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.3o, a w niedzielę Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17.oo.

3. W Wielki Piątek szczególnie adorujemy i oddajemy cześć Krzyżowi. Jednak cały Wielki Post jest czasem, kiedy wyrażamy naszą wdzięczność za śmierć Chrystusa poprzez ucałowanie Krzyża, który jest położny na środku świątyni. Dlatego proszę, aby zgodnie z tradycją, tak jak ja pamiętam,  oddawać cześć Jezusowi przy wejściu do świątyni. On,  po to został tam położony. Nie przechodźmy obok krzyża obojętnie.

4. W piątek za trzy tygodnie /05.04/ odbędzie się w Lipnie po raz trzeci Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rejon Lipno proponuje cztery trasy: 20, 33, 40 i 43 km. Zapraszamy zainteresowanych na stronę internetową www.edk.org.pl,  gdzie można zobaczyć trasy i zarejestrować się. Zachęcamy do udziału w tym duchowym wydarzeniu. Szczegóły będziemy podawać w kolejne niedziele.

5. Jutro (poniedziałek) o godz. 16.oo spotkanie Grupy Szymon.

6. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, Patrona wszystkich mężów, ojców, mężczyzn. Ze względu na spowiedź w dekanacie msze św. tak jak w dzień powszedni.

7. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej zaprasza na diecezjalne obchody XV Narodowego Dnia Życia i Dnia Świętości Życia, które odbędą się 21marca /czwartek/ w  Katedrze Włocławskiej  oraz w Muzeum Diecezjalnym.  Początek o godzinie 9.40. Patronat honorowy nad Dniami Życia przyjął Ksiądz Biskup Wiesław Mering, Ordynariusz Włocławski oraz Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego, Piotr Całbecki. Zachęcamy też do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zwanej "modlitwą orłów", która jest modlitewnym zobowiązaniem podjętym
    w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronach diecezji oraz na www.duchowaadopcja.pl .

8. W minionym tygodniu do wieczności odszedł + Zdzisław MAĆCZAK, l. 63, brat + Ks. Prałata Stefana Maćczaka. Zapewne wielu Parafian znało i pamięta Pana Zdzisława, który bardzo wiele pomagał Ks. Prałatowi w pracach na plebanii. Dziś  w nocy zmarła + Eugenia JAGIELSKA, l. 91 ze Złotopola. Rodzinom Zmarłych składamy wyrazy współczucia, a Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu.

9. Na dobre i owocne przeżycie II tygodnia WP niech Bóg wszystkim błogosławi. Szczęść Boże.