DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

04 grudnia 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wraz z cały Kościołem przygotowujemy się do Świąt Narodzenia Pańskiego ? już druga Niedziela Adwentu ? nie możemy tego czasu przespać! Roraty o godz. 6:30 od poniedziałku do czwartku! W piątek i sobotę z racji rekolekcji Roraty o godz. 16:30 ! Zaproszenie kierujemy szczególnie do dzieci (a co za tym idzie i do Rodziców)!

2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii w dniach: 9-10-11 grudnia: w piątek, sobotę i niedzielę - zakończenie. Zaplanujmy nasze zajęcia, aby wziąć w nich udział. Msze Święte: piątek i sobotę o godz. 9:00, 11:00, 16:30 (Roraty) i godz. 18:00. Pół godziny przed każdą Mszą Świętą spowiedź. Plan rekolekcji w gablocie i na stronie naszej parafii. Wyrazem naszej wdzięczności dla ojca Rekolekcjonisty będzie taca zbierana w piątek i sobotę, Bóg zapłać za złożone ofiary!

3. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla klas 8 przygotowujących się do sakramentu bierzmowania, a po Mszy św. o godz. 12:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Bł. Michała Kozala - Patrona naszej parafii. Dziś 5 dzień nowenny przed Nawiedzeniem Obrazu Jasnogórskiego.

4. We wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy prezentami, zwłaszcza dzieci. Zapraszamy w tym dniu na roraty o 6:30 dzieci i młodzież, po Mszy Świętej miła niespodzianka dla wszystkich!

5. W czwartek, 8 grudnia, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. Ta prawda wiary towarzyszy Kościołowi od samego początku. Zapraszamy do świątyni od godz. 12:00 do 13:00 na indywidualną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem!

6. W piątek 9 grudnia Eucharystia młodych w Parafii WNMP o godz. 19:00.

7. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 10:00 spotkanie dla klas 7, a po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie dla dzieci I - komunijnych i ich rodziców. Za tydzień poświęcenie medalików.

8. W kruchcie są do nabycia świece Caritas. Przy ołtarzu są poświęcone opłatki na stół wigilijny, ofiary zbierane w tym roku przeznaczone są na ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać!

9. Dziś po Mszy Świętej zbiórka do puszek - pomoc Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać! 10. Do wieczności odeszli śp. Józef Czajkowski, Mirosława Dolecka. Wieczny odpoczynek?

11. Polecamy lekturę Tygodnika Idziemy oraz kalendarze.

12. Wszystkim na czas przygotowań do rekolekcji adwentowych życzymy: Szczęść Boże!

REKOLEKCJE ADWENTOWE 9 - 10 - 11 grudnia 2022 r.

Piątek - 9 grudnia

(Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą Świętą)

9:00 Msza święta z nauką ogólną

11:00 Msza święta z nauką ogólną