XX NIEDZIELA ZWYKŁA

20 sierpnia 2017 r .

1. Bóg zapłać wszystkim z naszej Parafii, którzy wczoraj w Jastrzębiu włączyli się w gminne dziękczynienie za plony.

2. W sobotę - 26 sierpnia uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św.  z uroczystości o godz. 10.oo.

3. Informujemy wszystkich Parafian, że w przyszłą niedzielę po raz ostatni  tym roku msza św. o godz. 20.3o. Od września do końca marca msza św. w niedzielę wieczorna o godz. 17.oo.

4. Zachęcam do lektury tygodnika Idziemy.

5. Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy. Życzę wszystkim dużo dobra i radości na nadchodzące dni nowego tygodnia. Szczęść Boże.

APEL PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
KSIĘDZA ARCYBISKUPA STANISŁAWA GĄDECKIEGO W ZWIĄZKU Z NAWAŁNICAMI, JAKIE NAWIEDZIŁY POLSKĘ

W nawiązaniu do wiadomości jakie napływają z miejscowości zniszczonych przez nawałnice dnia 11 sierpnia br., składam moje kondolencje wszystkim, którzy przeżywają dotkliwą stratę swoich bliskich. Słowa mojej solidarności i zapewnienia o modlitwie kieruję również do tych poszkodowanych, którzy ucierpieli i ponieśli dotkliwe szkody materialne.

Zwracam się z apelem do wszystkich Polaków, prosząc o wsparcie dla dotkniętych skutkami nawałnic. Proszę tak o modlitwę, jak i pomoc materialną, której można udzielić w  ramach akcji organizowanej przez Caritas Polska.

Aby pomóc należy wysłać SMS z hasłem WICHURA pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub dokonać wpłaty na konto Caritas  PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WICHURA.

Bliższe informacje dotyczące sposobów pomocy można odnaleźć na stronie internetowej www. caritas.pl

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i z serca błogosławię,

+Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański