Młodzi z Charakterem

Młodzi z charakterem jest wspólnotą gromadzącą ludzi młodych, głównie uczniów gimnazjum, liceum i studentów, na cotygodniowych spotkaniach. Są to osoby pełne energii, pozytywne i otwarte na życie wspólnoty kościoła. Co prawda nasza grupa dopiero się tworzy i jest otwarta dla wielu młodych, którzy chcieliby uczestniczyć w naszych spotkaniach. Regularne spotkania formacyjne mają na calu przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży (zgromadzenie młodych z całego świata, którzy wspólnie chcą spędzić czas i modlić się wraz z papieżem w Krakowie 2016r.), pogłębienie wiary i kształtowanie właściwych postaw moralnych poprzez przyglądanie się życiu w świetle słów Pisma Świętego.

Spotkania w naszej parafii rozpoczynamy w każdą sobotę o godzinie 14;00. Wspólnota liczy kilkanaście osób. Na spotkaniach rozmawiamy o Światowych Dniach Młodzieży, naszych problemach, sukcesach oraz wpływie wiary na nasze życie. Spędzamy ze sobą zazwyczaj 2 godziny i nigdy nie mamy siebie dość. Oprócz tego jednak robimy jeszcze bardzo wiele rzeczy ? jako wspólnota parafialna i chrześcijańska oraz po prostu ? jako grupa przyjaciół. Organizujemy różne zabawy, wycieczki, przedstawienia, wyjazdy do kina i na Wieczory Chwały, które odbywają się w Płocku. Poza tym mamy jeszcze wiele innych pomysłów, który w najbliższym czasie mamy zamiar zrealizować.

Nasze spotkanie przepełnione są radością, wiarą i uśmiechem. Można poznać wielu wspaniałych ludzi. Każdy z nas jest wyjątkowy. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, jesteśmy otwarci na nowe osoby, które chciałyby wraz z nami przygotować się i oczekiwać na ŚDM. Naprawdę warto !