Koło Żywego Róźańca

Wspólnota Koła Żywego Różańca rozpoczęła działalność w parafii p. w. bł. bpa Michała Kozala w lutym 1987 roku. Na początku było jedno Koło teraz jest ich kilkanaście. Pierwszym opiekunem Kół Żywego Różańca był ks. kanonik Izydor Kępczyński; po jego śmierci opiekunowie się zmieniali. Długo opiekunem wspólnoty był pierwszy proboszcz i budowniczy parafii,  ks. prałat Stefan Maćczak a po nim ks. kanonik Jan Sroka.
Teraz opiekunem wspólnoty Kół Żywego Różańca jest ks. proboszcz Henryk Kołodziejczyk. Spotkania odbywają się w pierwsze soboty miesiąca, a poprzedzone są Mszą Świętą o godzinie 10 ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
Na spotkaniach wymieniamy się tajemnicami różańca. Przez wszystkie lata swojej działalności Koła Żywego Różańca pamiętają o uroczystościach w parafii, święcie kapłanów, imieninach księży, rocznicach i uroczystościach parafialnych. Członkowie wspólnoty pracowali przy kwiatach wokół kaplicy, potem przy kościele, dbają o piękno figur stojących przy kościele, biorą czynny udział w pielgrzymkach parafialnych. Od 2001 roku wspólnota zamawia Msze Święte Wynagradzające za grzechy świata, każdego 13 dnia miesiąca, na pamiątkę objawień fatimskich.
Serdecznie zapraszamy na spotkania dzieci, młodzież i dorosłych.