25 Lat Kaplicy

W roku 1978 ks. Bp Jan Zaręba rozpoczął starania o zezwolenie na budowę nowego kościoła w Lipnie. Wiele wysiłku włożył też w tę sprawę budowy zmarły w 1985 roku ks. Józef Kaźmierski. Jego następcą ks. Stanisław Kalisz poprosił ks. Bpa Jana Zarębę o skierowanie do Lipna Księdza, który zająłby się budową kościoła. Wybór padł na ks. Stefana Maćczaka. Dnia 23 września 1986 roku podjął się On zorganizowania nowego Ośrodka Duszpasterskiego w Lipnie. Swą pracę w nowej roli - organizatora Ośrodka Duszpasterskiego ks. Stefan Maćczak rozpoczął od poznania parafian i już w październiku rozpoczął wizytę duszpasterską.

Dnia 24.12.1986 roku ks. Bp Czesław Lewandowski dokonał poświęcenia tymczasowej kaplicy, (zaadaptowanej z obory) a w swej homilii Ks. Bp powiedział m.in. słowa: "Chrystus nieustannie rodzi się na naszych ołtarzach w czasie każdej mszy św. Dzisiaj narodził się w stajence Lipnowskiej. Po latach będziecie wspominać, jak wspólnie budowaliście ten dom Boży. Budowa świątyni to wspaniałe dzieło ludzkich rąk, owoc pracy, wysiłku, potu, ofiar, ale także pogłębienie się więzi z Chrystusem. Niech Boże Dziecię błogosławi Wam w tej podwójnej budowie świątyni zewnętrznej i świątyni dusz Waszychprzez ustawiczne pogłębianie i ożywianie wiary, nadziei i miłości.

Dnia 1.12.1996 roku kapłani zaczęli odprawiać Mszę św. w nowym kościele a kaplica stała się magazynem.

W pierwszych dniach stycznia 2011 roku kaplica przestała istnieć.